yengeç burcunun özellikleri nelerdir

Yengeçler, biraz çelişkili bir yapıdasınız, gülmeyi seversiniz, mizah duygunuz güçlüdür. Arkadaş canlısı, konuşkan, sempatik, yardımsever bir yoldaşsınız.

Sizi yüzeysel olara tanıyan biri, zaman zaman derin bir ruh haliyle acı çektiğinizi dahi düşünebilir. Duygusal biri olduğunuz doğrudur. Bu özelliğinizi, Ay’ın gizemli bir burcunda doğmanıza borçlusunuz. Yengeç, insanlığın doğuşunun burcu sayılır ve yaşamla ölümün sırlarını kendinde birleştirir.

Astrolojiden biraz anlayan biri, sorunlarınızı rahatsız edilmeden çözmek için günden güne kendinizi toplumdan soyutlamanıza hayret eder. Tüm Zodyak’taki hemen hemen, en gizemli burç Yengeç’tir. Sevinç ve acı, iyilik ve kötülük, melankoli ve taşkınlık.. Gözyaşı ve gülücük, aşk ve ayrılık.. Zıtlıkları bir arada yaşar.

Yengeç kendini bulamamış biriyse, dışarıdan gelen her düşünceyi tartışmasız kabullenir, hemen inanır, kısa zaman sonra bu kendisinin mi, yoksa başkasının fikri miydi hatırlamaz bile. Az itiraf etmeye çalışır ve taraf olmamak için kendini herkesten uzak tutar. Çok fazla tartışmaya girmez. Çizilen bu portre aslında onun çok kısmi bir gölgesidir.

Yengeç, Zodyak’ın dördüncü burcudur ve Ay tarafından yönetilir. Bu nedenle su grubundan sayılır. Bu, onun; hayat dol ubu maddeyle olan ilişkisini çok iyi açıklar. Bu burcun üreme organları üzerindeki hükümdarlığı yüzünden Yengeç, genelde her şeyi beslemek, büyütmek ve korumak isteyen insancıl bir burç olarak tanınır. Yengeç’in korumacılığının her şeyden önde gelmesi böyle açıklanabilir.

Bunun yanı sıra en büyük özelliği, ruhsal olarak kendisiyle barışık olmasıdır. Bunu kazanmak, korumak ve kimsenin yıkmasına izin vermemek için her şeyini ortaya koyar. Bir soruna ancak kendi varlığını tehdit edecek ve hareketlerini kısıtlayacak hale geldiğinde el atar. Ama hemen öne atılmaz, tersine  burcunun hayvanı gibi önce birkaç adım geriye gider, taktikler geliştirir, gözüne kestirir ve sonunda işine bitirmek için şimşek gibi üstüne atılır. Beklenmeyen bir durumdan sakınabilmek için tüm anlayış ve dikkatini ona yöneltir. Yanlış bir hamle yapmak istemez.