koç burcunun özellikleri nelerdir

Koç, Zodyak’ın ilk burcudur; bu nedenle yeni başlangıçları ve doğumu temsil eder. Birlikte olduğu insanları yorabilecek bir çekingenlik hali ona yabancıdır. Hayat, Koçlar için heyecanlı bir maceradır. Hiçbir anı kaçırmak istemezler ve hayatın sunduklarını yakalamak ve her yönüyle tadını çıkarmak için ellerinden geleni yaparlar.

Koç burcu, başkalarının kendi hakkında ne düşündüğünü, hareketlerinin onaylayıp onaylamadığını öğrenmek için en ufak bir çaba harcamaz. Başkalarının, onu bildiğinden şaşırtmasına izin vermez. Başkaları, Koç’un kararlarını asla değiştiremez. Koç, kendi bildiğini yapar ve yaşamın her anını daimi bir meydan okuma olarak görür. Koç insanı kendisini, cesareti, bireysel tavrı ve yüksek enerjisi ile gösterir. Diğer yandan bunlar onun doğuştan gelen önderlik özellikleridir.

Koçlar, ” ıvır zıvır ” ile uğraşmayı başkalarına bırakır ve ayının postu paylaşılmadan yeniden ava çıkarlar. Onun için kazanmak önemlidir. Devamlı yenilik peşinde olma dürtüsünü hayat boyu bastıramazlar. Hareketli ve enerjik bir yapıya sahiptirler.Açıklık ve dürüstlükleriyle ara sıra diğer insanları yararlar. Koç insanları, bazılarının bakış açısına göre hareket tarafından korunurlar. Çünkü kozmik sistemimizde hayat veren ve hayatı koruyan Güneş, en büyük etkisini bu burçta gösterir.

Koç, doğallığını, kendine hiçbir sınır koyamamasına ve koydurmamasına borçludur. Koç insanları, küstahlık içeren davranışlar gösteren kişileri, açık ve arkadaş canlısı olmasına rağmen yanına yaklaştırmaz. Kendini sınırlanmış hissettiği anda Koç’un içindeki savaşçı ruh, birdenbire canlanır. Diğer yandan, Koç, toleranslı ve birine analık edebileceği zaman yardımseverdir. Tabiatın on sunduğu etrafındakilerle paylaşmaktan çekinmez. Bir Koç’a bir şeyi beğendirmeye çalışmak, zor ve yorucu bir iştir. Bununla birlikte Koç’un yardımseverliğini reddettiğinizde, karşınızda yaralanmış ve hayal kırıklığına uğramış bir insan bulursunuz. Koçların diğer bir özelliği hastalık derecesine varan sabırsızlıktır. Yapacağını hemen yapmak ve sonucu görmek ister.

Koç insanları, genelde dış görünüşten de kolayca tanınabilirler. Çalı gibi, burunlarına kadar uzanan kaşları ve belirgin yüz hatları onları diğer insanlardan ayırır. Duruşları tıpkı saldırıya hazır bir koç gibidir; baş önde, vücut bir yayın kirişi gibi gergin..