ikizler burcunun özellikleri nelerdir

İkizler, Zodyak’taki üçücü burçtur. Antik zamanlarda sizi Tanrıların arabası olarak nitelendiriyorlardı; siz yaz başlangıcının en güzel haberlerini getirirsiniz. Güneş bu burca, gıpta edebilecek derecede zeka vermiştir. Kıvrak zekanız hayat boyu size dayanacak insanları bulmaya yardım edecek. İkizler, tıpkı cıva gibi yerinde duramaz. Hava grubunun özelliklerini taşıyan, değişken, tahmin edilemeyen, sabırsız bir karakteri vardır. Güneşin verdiği, negatif etki yaratmayan kararlı bir zeka sizi eşsiz, canlı ve sağlam bir karaktere götürür.

Bir ikizler çocuğunu yetiştirmek aile için çok zordur; çünkü onu ideal bir şekilde geliştirmek için sınırsız bir özgürlük vermek gerekir. O, tahmin edilemeyecek kadar yaramazdır; bu, onun zekasından ileri gelmektedir. Yanlış bir eğitimle yalancı, düzenbaz bir çocuk büyütebilirsiniz. Ona, öncelikle zekasını doğru kullanmayı öğretmelisiniz.

İkizler kadını ve erkeğini genelde risk içeren, gizemli ve yeniliklerin yaşanabildiği her yerde bulabilirsiniz.. Sporu severler ve iyi sporcudurlar. Bu becerikli tip, özellikle kayağı, dalmayı, ata binmeyi, su kayağını ve paraşütle atlamayı, yani, hareketli ve riskli her şeyi sever. Örneğin Golf, onlar için biraz fazla yavaştır, ama tenis onları hızlı arabalar gibi çıldırtır. 90 dakika skor değişmeyen bir maçın karşısında oturan bir İkizler varsa bilin ki o, o ortamda olması gerektiğini düşündüğü için oradadır.

İki ya da üç şeyi bir arada yapmak İkziler’e zor gelmez; bu, tam tersine hayat prensipleridir. Ancak onlar bir işle meşgulken onlara bir şey sormak yapılacak en son şeydir. Kişilikleri ve yaşam tarzları onların tek ifadesidir, ama aynı zamanda cazibeli, lider, neşeli, gayretlerini endişeli ve sorunlu olduklarında bile kaybetmeyen, iyimser insanlardır.

Hareketleri ve konuşmalarının çok dürüst olduğu söylenemese de her durumda açık ve tarafsızdır. Fikirleri her an değişir. Onlara göre içten pazarlıklı hareketler, fikirlerinizi gerçekleştirme alanınızı daraltan, anlaşılmaz davranışlardır.

İkizler, siz her zaman güncel olaylardan haberdar olduğunuz için, her yerde konuşmaya katılabilir ve konuşulan konu hakkında bir otorite olduğunuzu hissettirebilirsiniz. Uzman görüşlerini daima aklınızda tutarsınız. İşlek zekanız sayesinde, her şeyi hemen anlama, analiz etme ve ona mührünüzü basma konusunda çok başarılısınız. Fikrinizi bir anda değiştirip yeni bir duruma ayak uydurabilirsiniz. Burada, burcunuzun sembolü olan çift karakter kendini gösterir; siz, insan şeklinde bir bukalemunsunuz. Bunun yanı sıra, birisine beklediğini ya da istediğini vermek hoşunuza gider. Eğer insanlar masalları gerçeklere yeğliyorlarsa, istediklerini verirsiniz ve bunu çok ikna edici bir tarzda vermezsiniz. Ancak sizin gerçek yüzünüzü eşiniz görebilir. O da sizi anlamaya yeterince zaman ayırırsa tabii.

Keskin zekanıza ve düşüncelerinize rağmen aslında iflah olmaz bir romantik, idealist ve hayalcisinizdir. Fantezileriniz, sizi en büyük spekülasyonlara bile inandırır. Bütün iyimserliğinizle hayallerinizi gerçekleştirmek için maceralara dalarsınız ve gerçeklerin  sizi bile şaşırtabileceğini görürsünüz. Bazen o kadar hayal dünyanızda yaşarsınız ki sudan çıktığınızda tekrar suya girmek isteyebilir; günlerce içinize kapanabilirsiniz.

Birçok İkizler, kendilerini en değişik bilimlerde dener. Öğrenme açlığınız, size sürekli olarak yeniliklerin ve değişimlerin özlemini çektirebilir. Büyük planlarınızı gerçekleştirmek için ilginizi gerçek ve doğru şeylere yöneltin çünkü sadece o zaman gerçekten istediğiniz şeye ulaşırsınız. Aksi takdirde tamamlamadığımız bir yığın mesleğe sahip olabilirsiniz.

Bazen, ruh halinizi alkol ve ilaçlarla yenmeye çalışırsınız. Depresyonlarınız da her ruh haliniz gibi hızla geçip gider. Yeni durumumuza çok çabuk alışır, bir süre sonra bu yeni halden bile sıkılabilirsiniz.

Yine de güçlü bir kişiliğe sahiptir İkizler; cesaretinin kırıldığını ve zor yendiği üzüntüsünü kimseye hissettirmez. Çift yönlü kişiliği, onu tekrar çok yönlü ilgi ve isteklerinin heyecanlı dünyasına yönlendirecektir. İçinizden gelen sesi dinlemelisiniz. Doğru yolu ancak böyle bulabilirsiniz. Keskin zekanız altındaki ” gizli ” kalbinizi keşfetmek için güçlü bir etkiye ihtiyacınız vardır. Burada da yine, hissettiğinizin gerçek aşk mı, yoksa sadece dudak tanışıklığı mı olduğunu hemen anlarsınız.

Gerçek olmayan aşklara duyduğunuz tepki yüzünden duygusuz ve soğuk görünebilirsiniz.