boğa burcunun özellikleri nelerdir

Boğa, umudun burcudur, varlığıyla dünyaya renk ve zenginlik katar. Boğa, burçlar içinde en insancıl ve sıcakkanlı olanıdır. Sabırlı, sorumluluk sahibidir. Doğa ona bütün insancıl davranışları bahşetmiştir. Gerçek bir hümanisttir. Boğa insanı, ruhsal varlığına olduğu kadar maddesel varlığına da bağlıdır.

Boğa burcu, aşkın yıldızı olan Venüs tarafından yönetilir; Gezegenin etkisi, onun sanatsal başarılarından çok, sanat eserlerinin hem maddi hem manevi değerini tahmin ve takdir edebilme gücünde görülür. Sanatla sadece manevi olarak ilgilenmekle kalmaz, herhangi bir sanat eserini kendi koleksiyonunda görmekten de büyük zevk alır. Ayrıca doğayı ve doğada olmayı sever.

Boğa burcu, ani değişikliklerden hoşlanmaz. Onun hayatında kontrolü dışındaki herhangi bir değişiklik meslek ve özel yaşamınızda ki dengesini bozacaktır. Boğa burcu yer değiştirdikten sonra kendisini yeniden huzurlu hissetmesi uzun zaman alır.

Boğa burcu; kendini her şeyin sonsuza kadar süreceğine inanır. Bunun sebebi ise güven de dayanışma istediğidir. Siz bir sabır, istikrar ve dayanıklılık örneğisiniz. Başkaları bir şeyden uçar gibi kaçarken, siz dayanırsınız ve ellerinizdekini koruyup saklarsınız. Etrafınızdaki her şey tuzla buz olsa bile, siz onları toplayıp tekrar bir araya getirebilecek yapıda bir insansınız. Diğer yandan da dış çevreye çok zor uyum sağlarsanız ve bundan dolayı kuralları kesin olan işleri seçersiniz. Ama bu, çeşitli teşebüslerde bulunmayacağınız anlamına gelmez. Kritik durumlarda cesaretini ilk kaybeden kesinlikle siz olmazsınız. Koruma içgüdünüzün güçlü olduğu aşikardır. Böyle durumlarda varlığınızı ve malınızı korumak için alışılmadık ölçüde güç ve irade gösterebilirsiniz.

Boğa insanı, mantığından çok duyguları tarafından yönetilir. Bu nedenle, tahminen okulda ” ezber dersleri “nde diğerlerine yetişmek için zorluk çekmiştir. Büyük başarıları, sadece kendini bir şeye duygusal olarak bağlı hissettiğinde kazanır. Bu duygu eksik olursa konuya olan ilginiz de hemen dağılır. Çocukluktan itibaren sevgi ve aşırı ilgiye ihtiyacınız vardır. Bu yetişkin olduğunuz zaman bile bastıramadığınız bir içgüdüdür. Bu, karşı cinse olan bağlılığınız için de geçerlidir.

Boğa burcunun en kötü huylarından biri, sabit fikirliliğidir. Hayatı değişmez bir siyah beyaz resim gibi görür. Aynı zamanda yakın çevresindeki insanlarla birlikteyken anlaşmaya daha yatkındır. Uyum sağlayan bir yapısı vardır. Siyah ve beyazın yanı sıra hayatta başka renklerin de olduğunu görmeye çalışmalıdır. Eğer ara sıra pes etmeyi denerse, hayatı kolaylaşacaktır.

Bunun yanında dayanıklılık ve sabır, başarısının temelidir. Başarısının sürekliliği ise yükselişlerini anlık değil de adım adım yapmasından kaynaklanmaktadır. Merdivenleri koşarak çıkmaz!