aslan burcunun özellikleri nelerdir

Sizi etkileyen güneştir. Güneş Aslan’ın yıldızıdır. Aslan, kişiliğinde canlılığı, yaşam gücünü, ihtirası, cesaret ve hakimiyet duygusunu; doğal olarak asaleti temsil eder. Yürüyüşü, canlı hareketleri, sıcaklığı, sağlam ve sakin görünüşü ile tanınır. Asla kendisinden şüphe düşürmeyecek güçlü bir yapıya sahiptir ve son derece sıcak kalplidir. Doğallığı, neredeyse çocuksu cazibesi ve gözlerinde parıldayan yaşam sevinci, birçoklarında reddedilemez etki bırakan bir çekim gücüne dönüşür.

Böyle seçkin yeteneklere sahip bir burç yoktur. Asalet, cesaret, doğru sözlülük, azim, sevme yeteneği, büyüklük, iyilik, gerçekten krallara göre bir kişilikte birleşebilir. Bunun yanında, kibir, gurur, hakimiyet hırsı, küstahlık, kendini beğenmişlik gibi huyları da vardır.

Şaşırtıcı olan, Aslan insanlarının büyük problemleri çözerken bile, sakinliklerini çabuk kaybetmeleridir. Öfkeleri hep tazedir. Çok çabuk parlarlar. Ancak bu, sorunu çözmelerine mani değildir. Kendilerine verdikleri değere bağlı olan ve her problemi çözmelerine yarayan güçlü azim, onları gıpta edilecek derecede hoş gösterir. Aslan insanının canlıları anlama ve dikkatlerini her şeyin özüne yöneltme yetenekleri vardır. Bu özelliği onu korkulan bir eleştirmen yapar. Gözüne batan her şeyi acı alaylar, yaralayıcı sözler ve en iyi durumda kırıcı bir imayla acımasızca eleştirecektir.

Eleştirileriyle bir insanı kırıp kırmadığı onun için önemsizdir Başka bir fikrin doğruluğunu kabul etmemekte direnir. Her zaman kendi kararlarını hatasız görür.

Genellikle doğru olan öğütlerini severek paylaşır; birisinin bunu isteyip istemediği önemsizdir. O anlatır. Tamamen iyi yüreklilikle buna teşebbüs eder, ama bazen bu öğütler bazılarına fazla gelebilir. Aslanın yapısı herkese hoş gelmez.

Ayrıca hakimiyet hırsı, ilk bakışta anlaşılamasaydı gizli kalabilirdi. Aslan başka türlü yapamaz. her şeye ve herkese hükmetmelidir. Bu, ondan çok gelişmiş bir özelliktir. Bu da onunla ilişkiyi zorlaştırır. Öte yandan çok duygusaldır. Eğer birisi ondan şüphelenmeye veya yeteneklerini sınamaya kalkarsa, hemen yakıcı cevaplarına maruz kalacaktır. Bu tür bir yaklaşım onu çok derinden yaralayacak ve tepkisi herkesi şaşırtacak kadar sert olacaktır. Ama Aslan burcunun ümitsizliği uzun sürmez, çünkü temel yapısı iyimserdir. Yaşama sevinci yüzeye çıkar. O, hayatı anlamayı sever.

Aslan insanı, esprili, girişken ve konuşkan, iyi bir dosttur. Yaşadığı şehrin gizli ama seçkin yerlerini bilir ve en iyi yemeğin nerede yenebileceği, en ilginç insanların nerelere gittiği gibi konulardan haberdardır. Onu sanat olaylarında, antika dükkanlarında ve bitpazarlarında görebilirsiniz. Güçlü kişisel cazibesi ve doğal çocukluğu, yeni insanlarla tanışmasını daima kolaylaştırmıştır. İnsanlar onun dostluğunu arar. Bir Aslan’la arkadaş olmak herkes için kazançtır. İyimser canlılığı, etrafına da bir ferah’lık yayar. Huzuru, kendine güveni ve gücünden kaynaklanır.