akrep burcunun özellikleri nelerdir

Akrep Burcunun etkisi altında olduğu yıldız Plüton‘dur. Plüton, güçlü insancıl içgüdülerin yıldızıdır. Bu nedenle Akrep burcu insanının içgüdüleri çok kuvvetlidir. Onun hayatının merkezinde güdü ve tutkularının ateşi yatar. Akrep insanı duygularının kontrolünü elinde tuttuğu sürece, bunların içindeki enerjiyi yararlı bir amaç için kullanılabilir. Ama duygularının kontrolünü kaybederse, hemen onun etki alanından uzaklaşmalısınız. Akreplerin her zaman aşırılığa kaçmaları olasıdır. Hiçbir burç, hem iyi hem kötü işlerde böyle anlamlı başarılar elde etme yeteneğine sahip değildir.

Akrebin tutkulu olmasının kökleri cinselliğindedir. Onun cinselliği en saf ve esaslı biçimde bedenine uyarladığı söylenir. Cinsel arzular Akrep’in el sürülmemiş gücünün sadece bir görünüşüdür.

Akrep  erkeği çekilmez bir eştir. Gerçek bir çapkındır. Onun hayatında her zaman birden fazla kadın olma ihtimali vardır. Olgun Akreplerse, gerçeği bulma yolunda durmak bilmeksizin yürürler. Kendilerine ve diğer insanlara karşı umursamaz olurlar. Bu burçta birçok dahi doğmuştur. Akrepler ya çok iyilikle ya da kötülükte başarılıdır. Örneğin Hitler’in Şeytani propoganda bakanı Goebbels de bir Akrep’tir.

Şüphesiz Goebbels Akrep insanının temel özelliklerini taşıyordu; agresiflik, güç, kendine güven, keskin zeka ve cesaret. En önemli özelliği otoriteye olan inancıydı. Öyle ki Goebbels’in, Hitler’e duyduğu inanç, onu dünya tarihinin en büyük ve en vicdansız liderlerinden biri yaptı. Böylece de kötü mesleklere giren Akreplerin yetenekleri üzerine resmi bir örnek oluşturdu.

Akrep basit olan yöntemleri genelde tercih etmez. O kendisini zorlayabilecek işlerin peşinden gider. Burada da onun zekasına olan güvenini görmek mümkün. Onlar için hayat, yanımızdan huzur ve barış içinde geçmesini seyredemeyeceğimiz kadar kısadır. Her şey paramparça da olsa o kendi halinden memnundur. Tartışmalar, kavgalar, zafer veya yenilgiler; bunların hepsi Akrebe göredir. Akrep anlaşmak ya anlaşılmak peşinde değildir. Hayat, Akrep için bir deney sahasıdır, hayatı asla bir oyun bahçesi olarak görmez. Yaptığınız her şeyi çok ciddiye alır. Kesin sınırlarla çizilmiş bir amacı vardır. Her şey bu amaca nasıl ulaşacağınız sorusu çevresinde döner.

Akrep burcu sahip olmak istediği şeyi kazanma yollarını ararken önüne çıkan bütün engelleri bertaraf eder. Başkalarının oyunlarını bozmayı, onların hile ve stratejilerini açığa çıkarmayı sever. Öyle ki hiç kimse onu aldatamaz. İnsanın içini okuyan bakışları hedefi olan kişiyi neredeyse iç çamaşırlarıyla görmesini sağlar. Akrep’in kartlarını açık görmek çok az kişiye nasip olur. Birisi özel işlerinize burnunu sokmaya veya ruhunuza girmeye çalışırsa çok şiddetli tepki verir. Böyle tutumlar Akrebi kibirli, egoist ve hesaplı olmaya zorlar.

Size göre ” amaç, araçları meşru kılar ” eğer ” yoldayken ” kendinize ve diğer insanlara karşı duyarsız oluyorsanız, bu sizin görev anlayışınıza göre ” iyi bir şeyin ” kanıtıdır.

Ama kendinizi her zaman kandıramazsınız. Sizin kibirli ve benmerkezci tavırlarınız, duygulu bir kalbi saklamak için bir örtüdür.