Satürn Gerilemesi

Doğru değerlendirme için doğum haritamızda Satürn’ün bulunduğu evi, burcu ve yönettiği evleri dikkate almalıyız.

Satürn gerilemesi, burcu ya da yükseleni Oğlak veya Kova olanlarla Satürnyen ( Satürn enerjisi yoğun ) kişileri daha çok etkiler. Bu kişiler bu dönemlerde mevcut durumlarında bir tıkanma yaşarlar. Durumlarını daha ileri götürmek yerine daha önceden erteledikleri, yarım bıraktıkları ne varsa onları tamamlamaya çabalarlar. Çünkü hayat bu eksiklikleri tamamlamadan ilerlemeye izin vermez.

Genel olarak Satürn çalışmakla, disiplinli olmakla, sorumluluklarla, sınırlarla, düzenle ilgili olduğu için gerileme bu alanlarda yavaşlamalara neden olur.

Kurulu düzenlerde, oturmuş sistemlerde tıkanmalar yaşanabilir, bunları yeniden yapılandırmak gerekebilir. Uzun vadeli projeler ve yatırımlar daha yavaş ilerler, çeşitli sebeplerle ertelenmeler gündeme gelebilir. Görmezden geldiğimiz, arka plana attığımız, eksik bıraktığımız tüm konular tamamlanmak üzere tekrar karşımıza çıkabilir.

Hayatın sınırlarını ve bizim sınırlarımızı görürüz.

Satürn’ün karma ile dolayısıyla da tekamül ile ilgisi düşünülürse, önümüze koyduğu meseleler kadersel önemdedir. Bizi korkularımızla yüzleştirecek ve onlarla mücadele etmemizi isteyecektir. Değişimlerin kaçınılmaz olduğunu, alışkanlıklarımızdan vazgeçmemiz gerektiğini bilmeliyiz. Bunu, sonucun olumlu ya da olumsuz olmasından bağımsız ele alarak yapmaya çalışmaksa öğrenmek, olgunlaşmak ve tekamül etmek için gereklidir.

Ayrıca bu süreç, içe dönmek, iç enerjimizi fark etmek ve onunla bütünleşmek için çok verimli bir zamandır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir