Jenerasyon Gezegenlerinin ( Uranüs, Neptün, Plüton ) Gerilemesi

Tıpkı diğer gezegenlerde olduğu gibi jenerasyon gezegenlerinin geri hareketlerini de doğru değerlendirmek için doğum haritamızda bu gezegenlerin bulunduğu evleri, burçları ve yönettikleri evleri dikkate almalıyız.

Jenerasyon gezegenlerinin geri hareketleri toplumlar üzerinde daha etkilidir.

Uranüs, burcu veya yükseleni Kova olanları; Neptün, burcu veya yükseleni Balık olanları; Plüton, burcu yada yükseleni Akrep olanları daha fazla etkiler.

Bu kişiler, hayatlarında gezegenin ilgili olduğu konularda yavaşlama, tıkanma, sıkışma gibi durumları ya fiilen yaşayacak ya da hissedeceklerdir.

Uranüs; yenilikler, radikal değişimler, sıradışı yaklaşımlar ve sürprizlerle ilgilidir. Etkileri fazlasıyla sarsıcı olduğu için gerileme zamanları bu etki daha makul oranda olur. Yenilikçi, özgürlükçü, bireyci tavır ve akımları dengeler.

Neptün; evrensel değerler, mistik konular, zihinsel ve duygusal aşkınlık ile ilgilidir. Geri hareketinde bilincin çizdiği tüm sınırları zorlar, sıfatlar, normlar, tanımlar, adlandırmalar, hayaller ve gerçekler, bilinç ve bilinç altı birbirine karışır. Evrensel bütünleşme için bir adım da olabilir, gerçeğin perdesi de.

Plüton; geri dönülmez değişimlerle, tutkuyla, gizemle ve güç arzusuyla ilgilidir. Daha içe dönük çalıştığı için etkisi dışarıdan gözlemlenemeyebilir ya da hemen ortaya çıkmaz. Bu dönemde, geri hareket bittiğinde, dönüşümü tamamlamak için aktif hale getirmek üzere güç biriktiririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir